Dzień Talentów w naszej szkole

opublikowane: 17 cze 2019, 01:14 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 18 cze 2019, 03:14 ]
https://photos.app.goo.gl/g59VoFVTSfncSRx7A
Tegoroczny Dzień Talentów, który odbył się 13 czerwca 2019 r. składał się z dwóch części. Obydwie miały za zadanie promocję uczniowskich umiejętności. Pierwszą okazją ku temu było prowadzenie przez uczniów zajęć z dowolnej dziedziny znaną w naszej placówce metodą „uczymy innych”. Wśród warsztatów i prelekcji znalazły się tematy dotyczące: zagrożeń środowiska, ras psów i koni, minerałów, budowania rakiet, gier RPG, łamigłówek logicznych, myślografii, podatków, boksu i wielu innych dziedzin życia, którymi interesują się nasi uczniowie. Drugą część stanowił Festiwal Talentów, podczas którego uczniowie prezentowali swoje uzdolnienia muzyczne, wokalne, taneczne. Występy indywidualne i grupowe wywoływały ekscytację, wzruszenie i aplauz zgromadzonej publiczności. Młodzi artyści pokonując tremę mogli spełnić swoje marzenia o pojawieniu się na scenie.

Występom towarzyszyła również wystawa prac plastycznych utalentowanych uczniów, min. Pawła i Łukasza Myślińskich, znalazły się tam również prace techniczne, np. matematyczne origami wykonane przez laureatów Konkursu Matematycznego Origami „Żuraw”.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Wolontariatu zadbali z kolei o gastronomiczne gusta uczestników Dnia Talentów i z sukcesem sprzedawali samodzielnie przygotowane wyroby kulinarne, wśród których znalazły się: popcorn, babeczki, tosty.

Po raz kolejny okazało się, że nasi uczniowie potrafią łączyć talent z pasją oraz dzielić się z innymi, ucząc i bawiąc się jednocześnie!red.: Monika Boniarczyk

Comments