SPOTKANIE W SANTANDER BANK POLSKA

opublikowane: 10 cze 2019, 23:16 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 12 cze 2019, 01:10 ]
5 czerwca 2019 r. klasa 2 b na zaproszenie mamy Adrianki odwiedziła Bank Santander Bank Polska w Lubaniu. Uczniowie wzięli udział w krótkiej pogadance na temat specyfiki pracy w banku. Dzieci zapoznały się ze sposobami oszczędzania, gromadzenia, lokowania i przechowywania pieniędzy. Wielkim przeżyciem dla maluchów było zwiedzenie razem z pracownikami banku skarbca. Zobaczyły tam sejfy, w których składane są pieniądze i bezpiecznie przechowywane. Przy okazji zapoznały się z różnego rodzaju banknotami krajowymi i zagranicznymi. Pan Dyrektor wyznaczył uczniom specjalne zadanie plastyczne. Uczniowie projektowali banknot według własnego pomysłu. Prace będą zdobić sale banku. Był też słodki poczęstunek i chłodne napoje. Natomiast w szkole próbowaliśmy ustalić odpowiedź na pytanie; „Dlaczego warto oszczędzać?” Pracownikom Banku Santander składamy serdeczne podziękowania za cudowną atmosferę, poczęstunek i przekazaną wiedzę.

red. Wioletta Bućko i uczniowie klasy 2 b