Spotkanie z panią Anną Czerwińską – Rydel

opublikowane: 11 cze 2019, 23:56 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 11 cze 2019, 23:56 ]
Chciałabym się podzielić z Wami moimi wrażeniami ze spotkania z autorką pięknych książek , panią Anną Czerwińska – Rydel.

Spotkanie odbyło się 07.06.2019r. w Lubaniu.

Pani Anna oczarowała mnie opowieścią o książce swojego autorstwa pt.: ,,Listy w butelce”, którą już wcześniej przeczytałam. Dowiedziałam się , że to książka oparta na faktach. Pisarka opowiadała o pani Irenie Sendlerowej – kobiecie, która przed wojną ratowała żydowskie dzieci przed śmiercią. Bardzo zaciekawiła mnie jej opowieść, ponieważ przejęłam się historią opisaną w książce. Pani Anna Czerwińska najwięcej informacji do napisania tej historii zdobyła od córki pani Ireny Sendlerowej.

Pani Anna to bardzo miła i ciepła osoba. Cieszę się, że mogłam ją osobiście poznać i posłuchać historyjek o jej życiu prywatnym, a także opowieści o innych książkach, których jeszcze nie miałam okazji przeczytać. Dowiedziałam się między innymi jak pani Ania została pisarką – była to naprawdę zabawna historia.

Zadawaliśmy również mnóstwo pytań – co ucieszyło panią Czerwińską.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniami, a potem mogliśmy zakupić książki autorstwa naszej pisarki. Bardzo lubię czytać więc kupiłam jeszcze jedną książkę o Marii Skłodowskiej – Curie. Na zakupionych książkach autorka złożyła swój autograf z dedykacją.

Ogromnie się cieszę, że brałam udział w tym spotkaniu bo bardzo mi się podobało. To ciekawe móc poznać autorkę książki, którą się wcześniej przeczytało.

Potem poszliśmy na pyszne lody z naszą wychowawczynią, na których jeszcze raz spotkaliśmy panią Czerwińską.

Będę bardzo miło wspominała ten dzień.

red. Ola Malmon
Comments