Chemia na zajęciach świetlicowych

opublikowane: 12 maj 2020, 05:50 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 14 maj 2020, 00:32 ]
W roku szkolnym 2019/2020 najmłodsi uczniowie SP4 mogli na zajęciach świetlicowych uczestniczyć w warsztatach chemicznych. Pani Marta Pastuchewicz, organizując zajęcia w czwartki, zachęciła uczniów do poznawania nowego przedmiotu przyrodniczego. Innowacja pedagogiczna pozwoliła najmłodszym przeżyć niezapomniane chwile w gabinecie chemicznym. Uczniowie trzeciej grupy świetlicowej, wykonywali różnorodne doświadczenia: ”kolorowy deszcz”, „chemiczny wulkan”, „ocean w butelce” i wiele, wiele innych.

Najlepszą ewaluacją tych zajęć jest uśmiech dzieci, a także słowa Oli, zapisane na tablicy: „I love chemia”. Spontaniczne pytania na korytarzu szkolnym: „A będzie dzisiaj chemia na świetlicy?”- i te rozbrajające spojrzenia, które nie pozwalały nauczycielowi odmówić im tej przyjemności, również były tego wyrazem.

Nie wiem tylko, czy rodzice podzielali entuzjazm dzieci, bo te- zafascynowane światem chemii, nie chciały wyjść wcześniej do domu 😊.