KALEVALA- lapońska wioska w sercu Karkonoszy

opublikowane: 3 lut 2020, 00:15 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 3 lut 2020, 02:09 ]
20.01. 2020 r. klasy IIa i IIc wybrały się do niezwykłego miejsca u podnóża Karkonoszy. Kalevala to cudowna lapońska wioska prowadzona przez Michała Makowskiego- wielkiego fascynatę Finlandii. Została stworzona po zainspirowaniu się tamtejszymi krajobrazami, architekturą i stylem życia.

Podczas wycieczki zwiedziliśmy ręcznie robione namioty Lavvu, sauny
z ogniskiem w środku, pobawiliśmy się z psami husky. Uczniowie mieli okazję poznać namiastkę szkoły fińskiej, pograć w tradycyjne fińskie gry, i choć Finowie twierdzą, że nuda to podstawa kreatywności, nasze dzieciaki nie nudziły się ani chwili.

Wycieczka w oprószone śniegiem miejsce była wprowadzenie do projekt, który realizowała klasa II c- „Życie na kole podbiegunowym”. Uczniowie przez cały tydzień zmagali się z prezentacjami na temat życia zwierząt i ludzi tych niesamowitych śnieżnych rejonów.

Red. Joanna Smaga