Lekcja samorządności w Szkole Podstawowej nr 4

opublikowane: 10 gru 2019, 07:19 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 11 gru 2019, 00:27 ]
Dlaczego demokracji warto się uczyć? Na to pytanie kluczowe odpowiadali uczniowie klas ósmych na lekcji wiedzy o społeczeństwie. Wprowadzało ich ono w tematykę związaną z samorządnością i zaowocowało spotkaniem z gościem – przewodniczącym Rady Miasta Lubań panem Kamilem Glazerem.

Dnia 10 grudnia nasi ósmoklasiści, poprzez spotkanie z zaproszonym gościem, zgłębili swoją wiedzę na temat działania samorządu, organów, budżetu i zadań, które realizowane są w Gminie Miejskiej Lubań. Mieli też okazję zadać samodzielnie przygotowane pytania - w sprawach ważnych dla miasta i dla siebie. Pan Kamil Glazer chętnie udzielał na nie odpowiedzi, często odwołując się do sytuacji z życia prywatnego i zawodowego. Cieszy nas fakt, że również młodzi ludzie będą mieli okazję wyrazić swoje zdanie i podzielić się pomysłami podczas obrad Młodzieżowej Rady Miasta. Za lekcję samorządności serdecznie dziękujemy.

red. E. Wojtusik