„Napisz list, zmień życie” – Maraton Pisania listów w Czwóreczce

opublikowane: 10 gru 2019, 07:17 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 11 gru 2019, 00:01 ]
Kolejny raz uczniowie z naszej szkoły zaangażowali się w działania globalnego ruchu - zrzeszającego ponad 7 milionów osób z całego świata - Amnesty International.

9 grudnia odbył się w lubańskiej czwóreczce Maraton Pisania Listów. Wzięli w nim udział uczniowie, którym los innych nie jest obojętny i którzy za ważną sprawę uważają respektowanie praw człowieka. Praw, które pomimo rozwoju cywilizacyjnego nadal są łamane ze względów ekonomicznych, kulturowych, prawnych i politycznych.

W pierwszej części spotkania uczniowie poznali 10 bohaterów Maratonu 2019 pochodzących z różnych stron świata – Egiptu, Kanady, Meksyku, Nigerii, Sudanu, Białorusi, Grecji, Chin, Filipin oraz Iranu. Potem wzięli udział w Kahoocie związanym z tematyką praw człowieka, by następnie rozpocząć pisanie listów. Wszyscy mieli świadomość, że każdy list jest ważny i może przyczynić się do zmiany w czyimś życiu. Pisaliśmy więc pomimo bólu rąk, wyczerpania długopisów, trudności językowych, zmęczenia całym dniem – to wszystko było nieistotne – MY walczyliśmy o drugiego człowieka.

Miłym zakończeniem akcji był wspólny posiłek i kolejny Kahoot oraz humorystyczny film nagrany przez kolegów z 8b. To było naprawdę wyjątkowe popołudnie.

red. E. Wojtusik