WSPANIAŁE SPOTKANIE, PRZEMILA ATMOSFERA I CHWILE WZRUSZENIA

opublikowane: 9 gru 2019, 02:24 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 9 gru 2019, 03:08 ]
W  środę 4 grudnia 2019 r. uczniowie klasy II a i III b wyruszyli  do Miejskiej Biblioteki Publicznej im . Marii Konopnickiej na spotkanie z panem Marcinem Pałaszem - autorem czterdziestu książek dla dzieci i młodzieży. Wszyscy po kilku minutach zauważyli , że pan Marcin  to człowiek z  niesamowitym poczuciem humoru i optymizmu. Podczas spotkania autor opowiedział, o tym jak rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem. Opowiadał o tym, skąd czerpie swoje pomysły na książki . Z wielką miłością opisywał poczynania swojego psia Elfa, którego przygarnął ze schroniska i ta historia stała się osnową kilku książek bardzo lubianych przez młodych czytelników. Historia psiaka najbardziej zainteresowała uczniów, ponieważ tydzień wcześniej omawialiśmy na lekcjach  fragmenty lektury „Sposób na Elfa. Pan Marcin Pałasz opowiadał, jak ważna jest książka i dlaczego warto czytać. Przytoczył liczne anegdoty ze swojego  życia. Dzieci były zachwycone, co chwilkę wybuchały śmiechem. Po spotkaniu jedna z uczennic powiedziała „ Chciałabym mieć takiego śmiesznego dziadka”. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Nie zabrakło także niespodzianki dla naszego gościa.

red. Wioletta Bućko, Katarzyna Wergieluk