ZABAWA W TEATR

opublikowane: 9 gru 2019, 02:21 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 9 gru 2019, 02:35 ]
W ostatnim tygodniu listopada uczniowie klasy 1.a przenieśli się do „świata  teatru”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak powstaje sztuka teatralna i wzbogacały swój słownik o takie pojęcia jak: reżyser, scenariusz, rekwizyty, dekoracja, kostiumy, ruch sceniczny, drama czy pantomima. Poznały również różne rodzaje teatru oraz lalek. We wtorek 26 listopada, młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do kukiełkowej inscenizacji wiersza J.Brzechwy pt. „Na straganie”. Następnego dnia dzieci samodzielnie wykonywały kukiełki z plastikowych łyżeczek i widelców, aby odegrać krótkie scenki wg. własnego pomysłu, dzięki czemu stały się aktorem i reżyserem spektaklu. Ogromne zaangażowanie i radość z własnej ekspresji twórczej w trakcie odgrywania wymyślonych ról sprawiło, że  uczniowie mogli się poczuć jak profesjonalni aktorzy.

Teatrzyk, był dużą inspiracją do tworzenia scenek i dialogów, co poza zabawą okazało się kolejną pomocą w rozwijaniu umiejętności i korygowaniu relacji między wychowankami.

wych. Edyta Kalinowska-Hanka