Ogłoszenia dla rodziców

Dwumiesięczny kurs przygotowujący do egzaminu państwowego z języka niemieckiego

opublikowane: 4 kwi 2017, 05:40 przez SP 4 Lubań

Rodziców uczniów zainteresowanych udziałem w dwumiesięcznym kursie przygotowującym do egzaminu państwowego z języka niemieckiego na poziomie A1 (Fit in Deutsch 1) zapraszam na spotkanie pół godziny przed zebraniem rodziców, tzn. 05.04.2017 r. (środa) o godz.16.30 do sali nr 20. Kurs nie jest typowym kursem języka niemieckiego, ale przygotowuje do zdania egzaminu. Zajęcia będą odbywały się 1 raz w tygodniu od połowy kwietnia do połowy czerwca w środy na 7. godzinie lekcyjnej w naszej szkole.  Uczniowie otrzymają od szkoły wszystkie potrzebne materiały. Sam egzamin odbędzie się 30.06.2017 r. w Centrum Egzaminacyjnym Instytutu Goethego w Zielonej Górze (szczegóły na spotkaniu). Kurs będzie się odbywał przy udziale minimum 5 uczestników.
Zapraszam Państwa na zebranie i chętnych uczniów na zajęcia!
Katarzyna Kotarska-Janeczko

Zapisy do klasy I

opublikowane: 10 sty 2017, 05:39 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 12 sty 2017, 08:08 ]

Szanowni Państwo!
Czy chcą Państwo by EDUKACJA córki/syna stała się wspaniałą przygodą? Przyjazna atmosfera, profesjonalna i fachowa opieka, indywidualne podejście do każdego dziecka i jego szeroko pojęte wsparcie, a także plac zabaw, rozległe tereny zielone, kąciki relaksacyjne oraz nauka przez zabawę, odkrywanie i doświadczanie, niezwykłe wycieczki czekają na Państwa Dziecko w naszej Szkole.

Serdecznie zapraszamy w terminie od lutego do 31.03.2017 r. do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu przy ulicy Kopernika 15, by zapisać dziecko do klasy pierwszej na rok szkolny 2017/2018.

Sekretariat czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 700-1500, nr telefonu 75 722 22 32.

Serdecznie zapraszamy

Ps. Zachęcamy do odwiedzenia naszej szkolonej strony internetowej www.sp4luban.pl

Obiady dla dzieci szkolnych - zmiana!

opublikowane: 2 sty 2017, 09:12 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 9 sty 2017, 09:12 ]

Świąteczne życzenia

opublikowane: 19 gru 2016, 07:45 przez SP 4 Lubań


Projekt „WZOROWA ŁAZIENKA”

opublikowane: 4 gru 2016, 00:37 przez SP 4 Lubań

Drodzy Przyjaciele Naszej Szkoły!

                Serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie i głosy oddane na naszą placówkę w projekcie „WZOROWA ŁAZIENKA”. Każdy gest dobrej woli z Państwa strony odbieramy jako wyraz sympatii i uznania dla naszej pracy.  Cieszymy się, że przyczynili się Państwo do uzyskania przez nas dobrego wyniku, dzięki czemu trafią do nas produkty firmy Domestos. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

                                                                                  Cała społeczność SP nr 4 w Lubaniu.

TATO, TATO, PRZECZYTAJ UWAŻNIE!!!

opublikowane: 29 lis 2016, 07:06 przez SP 4 Lubań

W  terminie  16-17 grudnia 2016 r. w  piątek  o godz. 18:00 i w  sobotę w  godz. 9:00-18:00 będą miały miejsce warsztaty

„7 Sekretów Efektywnego ojcostwa”

z inicjatywy Tato.net.  Warsztaty są za darmo, opłaca je Urząd Miasta. Miejsce odbycia warsztatów: Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa w Lubaniu przy ul. Rybackiej.

Warto skorzystać więc zapraszamy wszystkich TATUSIÓW.

 PS. Poprzez udział w warsztacie mężczyźni mogą się wzajemnie wspierać i dzielić doświadczeniem w pokonywaniu problemów pojawiających się na drodze do efektywnego ojcostwa.

Program warsztatów powstał w oparciu o badania socjologiczne przeprowadzone wśród ojców i dzieci, w efekcie których udało się zdiagnozować dwa typy relacji. Pierwsze z tych relacji można określić jako silne, budujące i rozwijające. Drugie natomiast są destruktywne, toksyczne i słabe. Różnica między nimi jest szczególnie widoczna w siedmiu obszarach, które określone zostały jako 7 sekretów efektywnego ojcostwa. Ich poznanie pozwala przeżywać ojcostwo jako przynoszące radość i satysfakcję.

Siedem filarów, na których opiera się budowanie efektywnego ojcostwa, to:

1. Zaangażowanie                 2. Poznawanie dziecka                  3. Stałość            4. Bezpieczeństwo i troska            5. Miłość do matki dziecka           6. Aktywne słuchanie          7. Wyposażenie duchowe

Wybraliśmy rodzinę, dla której zrobimy Szlachetną Paczkę

opublikowane: 22 lis 2016, 07:18 przez SP 4 Lubań


Pani Agnieszka (52 l.) i pan Wojciech (58 l.) wychowują córkę Annę (9 l.). Ania urodziła się z bardzo poważną wadą jednej z kończyn dolnych. Rodzicom bardzo zależało na tym, by wyleczyć córkę. Potrzebny był zabieg, który miał na celu przywrócić naturalny wygląd stopy. W związku z tym rodzina zaciągnęła kredyt, wtedy miała jeszcze stały dochód. W międzyczasie pani Agnieszka i pan Wojciech stracili pracę w wyniku automatyzacji budynku, w którym pracowali, pilnowali i mieszkali. Od 2010 r. oboje byli zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy. Pan Wojciech szukając stałej pracy, dorabiał dorywczo. Od czerwca 2010 r. mężczyzna zatrudnił się w firmie ochroniarskiej. W tej chwili jest na zasiłku chorobowym z ZUS-u, po napaści i dotkliwym pobiciu, ze złamaniem otwartym z przemieszczeniem w prawej ręce - nadgarstek jest niesprawny. Pobicie miało miejsce w lipcu, czyli miesiąc po podjęciu pracy zarobkowej. Po zakończonym leczeniu pan Wojciech wróci do pracy. Pani Agnieszka od 2010 r. nie pracowała, zajmując się córką i tak jest nadal. Obecnie rodzina utrzymuje się z zasiłku MOPS, chorobowego z ZUS i projektu Rodzina 500+, co daje łączną kwotę przychodu 1480 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania pozostaje miesięcznie tylko 282 zł na członka rodziny. Dotychczas życie rodziców skupiało się głównie na pomocy dla córki Anny. Szukali jej gdzie tylko było to możliwe. Ich determinacja nie znała granic. Z tego też powodu zaciągali kredyty, by znaleźć środki na kosztowne leczenie i rehabilitacje córki. Rodzina poprzez trudne przeżycia jest bardzo silnie związana emocjonalnie. Wspierają się wzajemnie w każdej sytuacji życiowej. Nie poddali się zwątpieniu, żyjąc ciągłą nadzieją na sprawność fizyczną Anny.

Potrzeby rodziny

Żywność trwała: cukier, konserwy mięsne i rybne, makaron, olej, ryż, mąka, dżem, kasza, kawa, herbata, budyń, kisiel, sosy, przyprawy, chrupki do mleka, kakao

Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, szampon, mydło

Odzież: Ania: kurtka zimowa, rozmiar: 140cm, szczupła

pani Agnieszka: kurtka zimowa, rozmiar: 170cm, szczupła

pan Wojciech: kurtka zimowa, rozmiar: 180cm. Trapery zimowe rozmiar 44

Pomoce szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, przybory do pisania, kredki, mazaki, klej

Wyposażenie mieszkania: koc, pościel, ręczniki, suszarka do bielizny

Brakujące sprzęty: kuchenka elektryczna - rodzina korzysta jedynie z kuchni węglowej oraz pojedynczej płyty elektrycznej, co jest bardzo uciążliwe.

Specjalne upominki: Ania – zegarek, słodycze; pan Wojciech - maszynka do golenia, perfumy; pani Agnieszka – suszarka do włosów i kosmetyki.

 

Pamiętajcie proszę, że rzeczy, które podarujemy rodzinie

powinny być dla niej prezentem. Musimy przygotować paczkę tak, by podniosła poczucie własnej wartości u obdarowanych przez Nas osób.

 

Rzeczy potrzebne do zrobienia Szlachetnej Paczki zbieramy do 8 grudnia.

Bardzo prosimy o pomoc finansową, szczególnie przy zakupie kuchenki elektrycznej, kurtek oraz obuwia.

 

Wszelkich informacji udzielą panie: Jolanta Klatka, Anna Kogut, Beata Kwiecińska

HISTORYCZNY KAHOOT.

opublikowane: 26 paź 2016, 07:17 przez SP 4 Lubań

Drogi Uczniu! Już 10 listopada spotkamy się nas gimnastycznej aby wspólnie świętować Dzień Niepodległości.

Jednym z wyzwań będzie HISTORYCZNY KAHOOT. 
Zapoznaj się z Vademucum i zdobądź tytuł „SZKOLNEGO HISTORYKA”

Zbiórka karmy i środków czystości do Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku

opublikowane: 19 paź 2016, 04:10 przez SP 4 Lubań

ZBIERAMY KARMĘ DLA PSÓW I KOTÓW, KOCE, PODUSZKI ORAZ ŚRODKI CZYSTOŚCI.

KARMA: (makarony, kasza, sucha karma, karma w puszkach)

ZABAWKI DLA ZWIERZĄT

ŚRODKI CZYSTOŚCI: (płyny do naczyń, szampony)

KOCE, PODUSZKI, RĘCZNIKI

Zwracamy się do ludzi wielkiego serca, aby przyłączyli się do naszej akcji. w/w artykuły prosimy przynosić do Szkoły Podstawowej NR 4 w Lubaniu s. 22 lub do pokoju nauczycielskiego.  Za ofiarność, dziękujemy.

Opiekun SU

Beata Kwiecińska

Nie zapomnij oddać głosu!

opublikowane: 22 wrz 2016, 09:52 przez SP 4 Lubań

https://www.wzorowalazienka.pl/lista-galerii

Wybieramy województwo, nasze miasto i naszą szkołę. Oddajemy głosy poprzez adres e-mail na który przyjdzie link aby potwierdzić oddanie głosu lub poprzez FB.

Głos można oddać tylko raz dziennie.

Liczymy na dużo głosów!!!!

1-10 of 54