Wybraliśmy rodzinę, dla której zrobimy SZLACHETNĄ PACZKĘ

opublikowane: 24 lis 2015, 09:02 przez SP 4 Lubań

Pani Kasia (26 l.) z mężem Piotrem (36 l.) wychowują trójkę dzieci: Rafała (4l.) oraz rocznych bliźniaków Natana i Bartka. Pani Kasia wraz z rodziną mieszka w jednym, niedużym pokoju z kuchnią. Brak jest łazienki, bieżącej wody i kanalizacji, toaleta znajduje się na podwórku. Wykonywanie zwyczajnych czynności domowych jak pranie czy kąpanie dzieci wymaga ogromnego wysiłku. Wodę trzeba przynieść ze studni, a potem zagrzać na kuchni.

Pan Piotr pracuje jako kierowca i osiąga minimalne wynagrodzenie, pani Kasia jest osobą bezrobotną, gdyż opiekuje się dwójką najmłodszych dzieci. Dzieci wymagają wizyty u lekarza specjalisty, gdyż Rafał ma wklęśniętą klatkę piersiową, a Natan ma krzywą nóżkę. Niestety brakuje im środków finansowych na zapewnienie dzieciom właściwej opieki medycznej. Rodzina jest dzielna i silna. Wbrew trudnościom, jakie ich spotykają, nie poddają się i walczą. Wspólnymi siłami robią wszystko, aby przetrwać kolejny dzień. Dbają o siebie nawzajem i wspierają się.

Rodzina marzy o własnym mieszkaniu z bieżącą wodą i łazienką. Wierzą, że los się do nich uśmiechnie. Pani Kasia nie ugina się pod ciężarem codziennych trosk. Stara się być pogodna i radosna, bo uważa, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieci. Zaspokojenie potrzeb dzieci oraz stworzenie im odpowiednich warunków do nauki i rozwoju to priorytetowe sprawy dla pani Kasi i pana Piotra. Jednakże na dzień dzisiejszy niezwykle trudna do osiągnięcia. Rodzina ma skromne i przyziemne potrzeby. Najbardziej przydadzą im się artykuły spożywcze, gdyż są to wydatki, które najwięcej obciążają ich budżet. Wszyscy potrzebują również ciepłych kurtek i zimowego obuwia. Skromny dochód nie pozwala ubrać całej rodziny.

Potrzeby rodziny

Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne i rybne, makaron, olej, ryż, mąka, dżem, płatki śniadaniowe, mleko UHT, soki, kisiel, budyń. Produkty dla niemowląt: kasza manna, kaszki bobovita, soczki dla dzieci.

Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, płyn do płukania. Artykuły dziecięce: pieluszki jednorazowe rozmiar 5, chusteczki nawilżane

Odzież i obuwie

p. Kasia: zimowa kurtka L (szczupła), kozaki rozmiar 40

p.Piotr: zimowa kurtka XL (szczupła), trapery rozmiar 43

Rafał: zimowa kurtka rozmiar 114, trapery rozmiar 29

Natan: zimowa kurtka rozmiar 92, trapery rozmiar 24

Bartek: zimowa kurtka rozmiar 92, trapery rozmiar 24

Wyposażenie mieszkania: Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka

Specjalne upominki: Pan Piotr prosi o perfumę. Rafałek marzy o elektrycznej kolejce z torami. Pani Kasia skromni prosi o kosmetyki do makijażu. Bartek i Natan nie mają klocków i rowerków.

Wszelkich informacji na temat akcji udzielają:

p. Jolanta Klatka, p. Beata Kwiecińska oraz panie pedagog.

Zbiórka trwa do 10 grudnia 2015