Wybraliśmy rodzinę, dla której zrobimy Szlachetną Paczkę

opublikowane: 22 lis 2016, 07:18 przez SP 4 Lubań

Pani Agnieszka (52 l.) i pan Wojciech (58 l.) wychowują córkę Annę (9 l.). Ania urodziła się z bardzo poważną wadą jednej z kończyn dolnych. Rodzicom bardzo zależało na tym, by wyleczyć córkę. Potrzebny był zabieg, który miał na celu przywrócić naturalny wygląd stopy. W związku z tym rodzina zaciągnęła kredyt, wtedy miała jeszcze stały dochód. W międzyczasie pani Agnieszka i pan Wojciech stracili pracę w wyniku automatyzacji budynku, w którym pracowali, pilnowali i mieszkali. Od 2010 r. oboje byli zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy. Pan Wojciech szukając stałej pracy, dorabiał dorywczo. Od czerwca 2010 r. mężczyzna zatrudnił się w firmie ochroniarskiej. W tej chwili jest na zasiłku chorobowym z ZUS-u, po napaści i dotkliwym pobiciu, ze złamaniem otwartym z przemieszczeniem w prawej ręce - nadgarstek jest niesprawny. Pobicie miało miejsce w lipcu, czyli miesiąc po podjęciu pracy zarobkowej. Po zakończonym leczeniu pan Wojciech wróci do pracy. Pani Agnieszka od 2010 r. nie pracowała, zajmując się córką i tak jest nadal. Obecnie rodzina utrzymuje się z zasiłku MOPS, chorobowego z ZUS i projektu Rodzina 500+, co daje łączną kwotę przychodu 1480 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania pozostaje miesięcznie tylko 282 zł na członka rodziny. Dotychczas życie rodziców skupiało się głównie na pomocy dla córki Anny. Szukali jej gdzie tylko było to możliwe. Ich determinacja nie znała granic. Z tego też powodu zaciągali kredyty, by znaleźć środki na kosztowne leczenie i rehabilitacje córki. Rodzina poprzez trudne przeżycia jest bardzo silnie związana emocjonalnie. Wspierają się wzajemnie w każdej sytuacji życiowej. Nie poddali się zwątpieniu, żyjąc ciągłą nadzieją na sprawność fizyczną Anny.

Potrzeby rodziny

Żywność trwała: cukier, konserwy mięsne i rybne, makaron, olej, ryż, mąka, dżem, kasza, kawa, herbata, budyń, kisiel, sosy, przyprawy, chrupki do mleka, kakao

Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, szampon, mydło

Odzież: Ania: kurtka zimowa, rozmiar: 140cm, szczupła

pani Agnieszka: kurtka zimowa, rozmiar: 170cm, szczupła

pan Wojciech: kurtka zimowa, rozmiar: 180cm. Trapery zimowe rozmiar 44

Pomoce szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, przybory do pisania, kredki, mazaki, klej

Wyposażenie mieszkania: koc, pościel, ręczniki, suszarka do bielizny

Brakujące sprzęty: kuchenka elektryczna - rodzina korzysta jedynie z kuchni węglowej oraz pojedynczej płyty elektrycznej, co jest bardzo uciążliwe.

Specjalne upominki: Ania – zegarek, słodycze; pan Wojciech - maszynka do golenia, perfumy; pani Agnieszka – suszarka do włosów i kosmetyki.

 

Pamiętajcie proszę, że rzeczy, które podarujemy rodzinie

powinny być dla niej prezentem. Musimy przygotować paczkę tak, by podniosła poczucie własnej wartości u obdarowanych przez Nas osób.

 

Rzeczy potrzebne do zrobienia Szlachetnej Paczki zbieramy do 8 grudnia.

Bardzo prosimy o pomoc finansową, szczególnie przy zakupie kuchenki elektrycznej, kurtek oraz obuwia.

 

Wszelkich informacji udzielą panie: Jolanta Klatka, Anna Kogut, Beata Kwiecińska

Comments