Ortograficzki‎ > ‎

Koncert u bobrów

opublikowane: 24 paź 2013, 10:18 przez SP 4 Lubań

Witajcie,

w tym roku szkolnym pierwsze dyktando napiszemy w ostatnim tygodniu października. Od wielu dni w różnych formach utrwalamy październikowe ortograficzki, doskonalimy umiejętność zapisu wyrazów z "ó". Wasz kolega z klasy Va Jakub Nnoli zredagował opowiaskę , dzięki której utrwalicie listę trudnych wyrazów.

Polecam- Beata Baczyńska- Smyczek"Koncert u bobrów"


Spadł pierwszy śnieg. Na dworze panował silny mróz. Rodzina bobrów, by poprawić sobie nastrój, zorganizowała koncert. Głównym wykonawcą miał być zespół ,,Dwójka”.

Rozpoczęły się przygotowania. Najpierw zbudowano scenę. Użyto do tego celu wielu gwoździ, najpiekniej prezentował się pokój dla artystów. Tam wykonwawcy szykowali się do występu. W ogrodzie zawieszono kolorowe światła.

W czasie koncertu przewidziano poczęstunek, na stołach pojawiło się wiele różnych potraw. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Największą popularnością cieszył się miód na gorąco z kawałkami cytryny oraz owocowe koreczki wyglądające jak główki maku.

Widownia bardzo się ucieszyła, gdy po występie przemówił lider zespołu. Opowiedział o swojej trasie koncertowej. Przedstawił również członków grupy.

Impreza się udała. Trzeba było jednak posprzątać. Wszystkim dopisywał wspaniały humor i nie było to dla nikogo karą. Zgłosiło się nawet kilku ochotników, najmłodszy najstaranniej zamiótł scenę.

Póznym wieczorem bobrowa rodzina tanecznym krokiem ruszyła do swej norki...Comments