II Turniej GIGA-MÓZGÓW

opublikowane: 5 lut 2015, 08:15 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 24 lut 2015, 06:48 ]

II  Międzyklasowy Turniej  GIGA-MÓZGÓW

w dniach 2-13 marca 2015 uczniowie klas IV – VI  zmierzą się z 20 zadaniami, po pięć z

·    matematyki    ·    przyrody    ·    informatyki    ·    techniki

Najlepsza klasa zdobędzie PUCHAR  MISTRZA GIGA-MÓZGÓW


Konkursy indywidualne

1.          Seria  brył

Wykonaj co najmniej 5 brył, które mają cechę wspólną. Ten sam kolor, tę samą wysokość… Nudne? Wymyśl coś naprawdę fajnego!
Wykonane bryły przynieś nauczycielowi matematyki do 27 lutego.

2.       Ostrosłup  z  byle  czego

Pomyśl, z czego można wykonać model ostrosłupa. Zaskocz wszystkich kreatywnością!
Wykonaną bryłę przynieś nauczycielowi matematyki do 27 lutego.

3.      Fotograficzny  słownik  matematyczny

Wykonaj 20 zdjęć ilustrujących dowolne pojęcia matematyczne (suma, okrąg, równoległe,…). Zmień zdjęciom nazwy na te pojęcia.
Zdjęcia oddaj nauczycielowi matematyki na płycie CD (na CD wpisz imię, nazwisko i klasę) lub wyślij mailem na adres sp4luban@gmail.com (w temacie wpisz Fotograficzny słownik matematyczny, a w treści podaj imię, nazwisko i klasę) do 27 lutego.

4.      Filmoteka  arcydzieł

Nagraj film, który pomoże innym uczyć się matematyki. Możesz użyć programu tablicy interaktywnej FlowWorks, programów do tworzenia filmów animowanych, programu do nagrywania akcji ekranu, wykorzystać kamerę.
Film oddaj nauczycielowi matematyki na płycie CD (na CD wpisz imię, nazwisko i klasę) lub wyślij mailem na adres sp4luban@gmail.com link do swojego filmu umieszczonego np. w serwisie Youtube.


5.    Maskotka Turnieju

Swoją maskotkę mają olimpiady, mistrzostwa. A nasz turniej jeszcze nie. Zrób maskotkę Turnieju Giga-Mózgów i przynieś nauczycielowi matematyki, przyrody, techniki lub informatyki do 27 lutego.


6.    Odzyskany pojazd

Wykonaj dowolny pojazd z materiałów z odzysku (recykling) . Przy ocenie brane po uwagę będą: pomysł, użyte materiały, estetyka. Pamiętaj używaj tylko takich materiałów, które były już raz użyte i trafiły by do kosza. Podpisaną pracę oddaj nauczycielowi przyrody J. Matyjewicz

7.    Przyrodnicze zdjęcie

Wykonaj zdjęcie świata przyrodniczego, na który zazwyczaj nikt nie zwraca uwagi. Od Ciebie zależy co będzie tematem twojego zdjęcia. Nadaj tytuł swojej pracy, wydrukuj ją lub wywołaj zdjęcie. Przy ocenie brane pod uwagę będą: pomysł, zgodność z tematem, estetyka pracy. Pracę w formie papierowej i elektronicznej dostarcz do nauczyciela przyrody J. Matyjewicz.
Comments