Konkurs historyczny dla klas IV-VI „Niezwykła przygoda w Lubaniu”

opublikowane: 14 maj 2015, 07:43 przez SP 4 Lubań

Regulamin:

1.      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI naszej szkoły.

2.      Czas trwania konkursu 14-29 maja 2015.

3.      Zadanie konkursowe:

KAŻDY Z NAS lubi opowieści o niezwykłych przygodach, które działy się w przeszłości. Nuta tajemniczości, deszczyk emocji, odrobina strachu – to właśnie sprawia, że później wspominamy, wspominamy, wspominamy.

Zadaniem każdego z WAS będzie stworzenie pracy graficzno – tekstowej lub wizualnej w wyznaczonej formie: komiks (indywidualnie), opowiadanie z ilustracją (indywidualnie), krótki filmik przygodowy (grupa max.4 osobowa).Forma papierowa (format A4, A3, brystol papieru – jeden arkusz) - komiks, opowiadanie;  lub jako prezentacja w programie PowerPoint (max. 10 slajdów) – komiks, opowiadanie; film na nośniku DVD.

WAŻNE! Miejscem akcji ma być miasto Lubań, przygoda – ma być związana przy wybranym zabytkiem lub miejscem historycznym. Bohaterem pracy ma być TWÓJ rówieśnik lub TY sam.

Wydarzenia historyczne – zgodne z poznanymi treściami przedmiotowym.

4.      Praca konkursowa powinna być dostarczona do dnia 29 maj do p. E. Wojtusik lub przesłana na adres: historia.sp4@wp.pl

5.      Praca musi być podpisana.

6.      Rozstrzygnięcie konkursu 8 czerwca 2015.

7.       Laureaci konkursu otrzyma nagrodę rzeczową.