VI Konkurs Matematycznego Origami "Żuraw" 2015

- samodzielnie na stronie Fundacji Matematyków Wrocławskich do 15 II 2015

- lub u nauczyciela matematyki do 10 lutego

Przesyłanie prac

- samodzielnie do 8 III 2015 na adres:
Konkurs Matematycznego Origami ŻURAW
Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław

- za pośrednictwem szkoły – prace wykonane zgodnie z zasadami przynosimy do szkoły do 2 marca 2015 roku

Zasady

I etap polega na samodzielnym wykonaniu i przesłaniu na adres organizatora konkursu modelu matematycznego w technice origami w jednej z dwóch kategorii:

- origami płaskie

- lub origami przestrzenne.

Model powinien przedstawiać figurę płaską, mozaikę lub wielościan.

· Do modelu należy dołączyć jego diagram lub w przypadku modelu modułowego - diagram pojedynczego modułu. Jeśli jest znane, podać jego źródło.

· Nie trzeba dołączać diagramów standardowych modeli i modułów (np. opisanych na stronie http://www.matematyka.wroc.pl/rozmaitosci/matematyczne-origami lub takich, które powtarzają się w pracach z poprzednich lat).

· Jedna osoba może dostarczyć jedną lub dwie prace. Do każdej należy dołączyć trwale przytwierdzoną metryczkę z imieniem i nazwiskiem autora oraz nazwą kategorii, a także informacją o liczbie modułów w modelu i przybliżonym czasie wykonania pracy.

· Prace nie mogą być klejone, zszywane, przycinane (poza ew. przygotowaniem kartki do wykonania modułu), ozdabiane rysunkami, naklejkami itp.

Finał we Wrocławiu 11 kwietnia 2015

- ogłoszenie nazwisk finalistów: do 20 III 2015

- wyjazd do Wrocławia pod opieką rodzica

czytaj więcej