Konkursy‎ > ‎

Szkolny konkurs wiedzy o Konstytucji 3 Maja

opublikowane: 29 kwi 2021, 04:47 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 4 maj 2021, 03:54 ]

Z okazji 230-tej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w naszej szkole odbył się 29.04.2021r. Szkolny Kahoot- konkurs historyczny w formie quizu. Wydarzenie to poprzedziły prelekcje na temat Konstytucji 3 Majowej, przeprowadzone przez nauczycieli na lekcjach historii we wszystkich klasach IV-VIII. Punktualnie o 8:00 na platformie ZOOM, uczniowie klas V-VIII mieli za zadanie rozwiązać poprawnie 20 pytań dotyczących wydarzeń trzeciomajowych. Liczyła się nie tylko poprawna odpowiedź, ale też i czas jej udzielenia. Pytań było 20, o różnym stopniu trudności. Dotyczyły okoliczności uchwalenie Konstytucji, wymagały wiedzy na temat dat i postaci z nią związanych.

W zmaganiach wzięło udział 55 osób. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie z tym zadaniem wspaniale. Miejsca 1-10 zajęli:

1. Mateusz Wiśniewski

2. Amelia Masłowska

3. Hubert Hnatejko

4. Aleksandra Malmon

5. Amelia Dereniowska

6. Stanisław Wickiel

7. Natalia Tuszyńska

8. Lena Mielnik

9. Jan Jaraczewski

10. Zuzanna Sowa

Serdecznie gratulujemy!

Celem konkursu, było pielęgnowanie pamięci o ważnym wydarzeniu w historii naszej Ojczyzny, a także kształtowanie zdrowej rywalizacji pomiędzy uczniami naszej szkoły.

Dziękujemy pani Agnieszce Franczak za stworzenie quizu, oraz pani Elwirze Wojtusik za organizacje i poprowadzenie zmagań. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za bardzo dobre przygotowanie się do konkursu i wzięcie w nim udziału.

Red. N. Krupicka