Samorząd Uczniowski

Apel porządkowy

opublikowane: 20 maj 2014, 11:46 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 21 maj 2014, 09:02 ]

9 kwietnia odbył się kolejny apel porządkowy, na którym przypomniano kulturalne zasady ustawiania się po dzwonku i powitania w klasie. Drugim tematem była konieczność przestrzegania bezpieczeństwa podczas przerw. Uczniom zwrócono uwagę na odpowiednie zachowanie w toalecie i nie wrzucanie do toalety papieru w całych rolkach.

Na apelu wręczono nagrody i dyplomy za Turniej Giga-Mózgów, konkurs orgiami, Powiatowy Konkurs Plastyczny „Tu jest moje miejsce”. Jak co miesiąc wręczono nagrody uczniom wzorowym. Wśród nich znaleźli się: Maja Miecznikowska, Wiktor Wyszatycki, Konrad Tumielewicz, Karolina Szłabowicz, Piotr Wojtusik, Szymon Łuczko, Iga Czarniecka, Katarzyna Kładnik, Jakub Solej, Alicja

Ostrowska, Magdalena Keskin, Kinga Kiszkurno, Mateusz Tomczyk, Karolina Klimaszewska, Maciej Cieśla, Maja Trefler, Julia Podczasza, Weronika Wieczorek, Hanna Medyńska, Nikola Szmajdzińska, Bernika Piaśnik, Martyna Ren, Diana Dudzińska, Karolina Kabata, Wiktoria Majczak, Dorota Dominików, Patrycja Petrów, Klaudia Sowa, Nikola Kędzierska, Hanna Hamielec, Michał Nnoli, Hanna Holumi, Samuel Podczasik.

Tytułu Uczciwego Ucznia uzyskali: Paweł Miłkowski, Nikola Mścisz, Damian Walaszczyk, Kacper Twardowski, Kamil Szatanik, Agata Pazicz, Nikola Kędzierska, Oliwia Rolik.Z wielkanocnymi życzeniami

opublikowane: 20 maj 2014, 11:46 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 21 maj 2014, 09:00 ]

Przewodnicząca SU SP 4 Klaudia Solecka wraz z zastępczynią Mają Piotrowicz odwiedziły wraz z opiekunami SU lubańskie instytucje, szkoły, przedszkola, składając ich pracownikom życzenia i wręczając wykonane podczas warsztatów wielkanocnych kartki oraz świąteczne babeczki. 

Jak zawsze spotkały się wszędzie z ciepłym i życzliwym przyjęciem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.Wielkanocny cukiernik

opublikowane: 20 maj 2014, 11:45 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 21 maj 2014, 08:59 ]

Przed Wielkanocą Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najlepszego cukiernika. Był to już drugi konkurs, celem którego było ukazanie zdolności cukierniczych naszych uczniów. Jak zawsze wypieki przerosły nasze oczekiwania. Ciasta były piękne i smaczne! Ich wyjątkowość ukazują poniższe zdjęcia.

Wszyscy uczestnicy zdobyli wyróżnienia i tytuł „Wielkanocnego Cukiernika”

Są to następujące osoby: 

  • Miłosz Czerwonka, 
  • Karolina Szłabowicz, 
  • Piotr Wojtusik, 
  • Dominika Mazur, 
  • Karolina Kowalska, 
  • Dorota Dominików, 
  • Marcelina Szłabowicz 
  • Martyna Mazur.
Kartka z życzeniami…

opublikowane: 13 sty 2014, 12:05 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 12 lut 2014, 06:39 ]

Nową tradycją naszej szkoły staje się wręczanie kartki z życzeniami przez reprezentantów Samorządu Uczniowskiego. Pierwszą taka akcję zorganizował Samorząd z okazji Dnia Niepodległości. Powtórzyliśmy ja tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. I kolejny raz okazała się ona strzałem w dziesiątkę! Wszystkim obdarowanym towarzyszyła radość i element zaskoczenia.

            Życzenia świąteczne trafiły od nas do(w kolejności wręczania): Gimnazjum nr 3, Przedszkola Miejskiego nr 3, MOSiR-u, Pana Burmistrza – Urzędu Miasta, Domu Kultury „Osadnik”, Gimnazjum nr 1, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Straży Miejskiej, Wydziały Ochrony Środowiska UM, Domu Dziennej Opieki, Lubańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej.

 

                                                                       Opiekunowie SU

Warsztaty bożonarodzeniowe SU

opublikowane: 13 sty 2014, 12:03 przez SP 4 Lubań
Nowa w-ce przewodnicząca SU SP4

opublikowane: 22 gru 2013, 00:56 przez SP 4 Lubań

Ostatnimi czasy w Samorządzie Uczniowskim mieliśmy pewne zawirowania, zaistniała potrzeba zmian, no i mamy - nową w-ce przewodniczącą SU SP. A została nią Maja Piotrowicz z klasy Va. Gratulujemy i liczymy na to, że współpraca dwóch kreatywnych dziewcząt i ich ekipy będzie bardzo owocna :)
                                  J.Wickiel

Apele porządkowe Samorządu Uczniowskiego

opublikowane: 18 gru 2013, 09:37 przez SP 4 Lubań

W listopadzie i grudniu odbyły się kolejne apele porządkowe, do których włączone zostały klasy I, II i III. Przypomniano społeczności uczniowskiej o konieczności wychodzenia na dwór z kurtkami, sprawdzania – czy na pewno mamy swoją kurtkę, prawidłowym reagowaniu na pierwszy dzwonek.

Klasy młodsze mają popracować nad swoim zachowaniem w czasie przerw – nie krzyczeć i nie biegać oraz noszą obowiązkowo mundurki i nie wspinają się na poręcze.

Na apelach rozstrzygnięto konkurs Halloween oraz podziękowano za udział w akcji „Szlachetna Paczka”.

Jak zawsze nagrodzono osoby wyróżniające się w zachowaniu i zaangażowaniu w życiu szkoły i klasy. Upominki otrzymali również uczniowie, którzy cały rok sumiennie oszczędzali w SKO.

Osoby wyróżnione za miesiąc październik, które otrzymały tytuł „Najlepszego z najlepszych” to: Oliwia Szymańska, Barbara Hamielec, Hubert Hnatejko, Hanna Woźniak, Maja Kowalewska, Piotr Wojtusik, Jakub Skraba, Anna Klatka, Karol Gut, Milena Galińska, Mateusz Tomczyk, Adriana Kornacewicz, Natalia Kuśnierz, Oliwia Kłobut, Marlena Mandżejewska, Maja Trefler, Oliwia Marona, Paulina Furmaniak, Natalia Furmaniak, Berenika Piaśnik, Kornelia Posmyk, Miłosz Czerwonka, Klaudia Solecka, Jakub Nnoli, Martyna Mazur, Wiktoria Łępa, Julia Kazan, Aleksandra Dzikowska, Oliwia Rolik, Aleksandra Boabak, Julia Iwińska i Dominkia Czapor.

Tytuł „Uczciwego ucznia” w miesiącu październiku zdobyli: Jakub Mastyka, Sajmon Siwak, Marcin Morawski i Klaudiusz Lejko.

Osoby wyróżnione za miesiąc listopad, które otrzymały tytuł „Najlepszego z najlepszych” to: Klaudia Barszczyk, Kacper Danielewski, Iga Krasowska, Igor Trusiewicz, Marzena Wieczorek, Katarzyna Szkudlarek, Jakub Kozaczuk, Aleksandra Prizel, Maja Trefler, Marlena Mandżejewska, Nadia Wilbik, Kacper Małysza, Izabela Kogiel, Maciej Stępień, Olgierd Gąsiorek, Nikola Mikołajczyk, Paula Dinsber, Izabela kogiel, Maciej Stępień, Hanna Medyńska, Ida Wszoła, Berenika Piaśnik, Kornelia Posmyk, Radek Komsa, Klaudia Solecka, Jakub Nnoli, Daria Szymańska, Julia Hryniewiecka, Maciej Rękowski, Dorota Dominików, Nikola Kędzierska, Agata panicz, Aleksandra Bobak, Julia Iwińska, Kamila Szczęch i Klaudiusz Lejko.

Tytuł „Uczciwego ucznia” w miesiącu listopadzie zdobył: Adam Ośmiałowski.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

                                                                                                          Opiekunowie SU


Co kraj to obyczaj…

opublikowane: 27 lis 2013, 12:48 przez SP 4 Lubań

Naszą opowieść można by zacząć od słów: dawno, dawno temu… Na tak, tylko gdzie? A więc w krajach europejskich jeszcze całkiem niedawno temu. W Polsce obchodzono zwyczaj DZIADÓW. Wywodził się on z tradycji przedchrześcijańskiej, zaś jego celem było nawiązanie kontaktu z duszami zmarłych i pozyskanie ich przychylności. Dzisiaj odpowiednikiem dziadów są ZADUSZKI.

Innym zwyczajem, który wywodzi się z celtyckiego obyczaju All Hallow's Eve jest Halloween. Mieszkańcy dawnej Irlandii palili ogniska oraz odprawiali modły za dusze zmarłych. Na przestrzeni dziejów wielu Irlandczyków wyemigrowało do Ameryki i to właśnie w Stanach Zjednoczonych święto Halloween jest obchodzone najhuczniej.

Ostatnio Halloween zawitało do Polski i również do naszej szkoły. 31 października wielu uczniów przebrało się w pomysłowe stroje, miało okazję skosztować ciastek – paluchów, ale jednocześnie utrwalić słownictwo z języka angielskiego i niemieckiego oraz rozwiązać krzyżówki dydaktyczne.

W szkole Samorząd Uczniowski przygotował okolicznościową gazetkę przypominając również o polskich obchodach Święta Zmarłych i Dnia Zadusznego. Oczywiście była też dekoracja halloweenowa. Nauka przez zabawę wielu z nas sprawiła dużo radości.

                                                                                  Opiekunowie SU


Dzień Chłopaka

opublikowane: 6 paź 2013, 09:48 przez SP 4 Lubań

Dzień Chłopaka w naszej szkole był wyjątkowo udany. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem „Dnia Spodni”.

Wszystkie dziewczęta z naszej społeczności uczniowskiej założyły spodnie by, nieco po męsku, świętować z chłopcami. Oczywiście zespoły klasowe zadbały o dobrą zabawę podczas godzin wychowawczych albo po zajęciach szkolnych, tak by chłopcy poczuli się niezwykle w dniu swojego święta. Konkursy, quizy, gry zręcznościowe i logiczne oraz drobne upominki wraz ze słodkim poczęstunkiem dopełniły uroczystości.

„Dzień Spodni” wyszedł nam na szóstkę!

Opiekun SU   Elwira Wojtusik

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

opublikowane: 28 wrz 2013, 09:38 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 9 paź 2013, 07:36 ]

Nadszedł długo wyczekiwany przez uczniów naszej szkoły dzień – 25 września – WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. Jeszcze niedawno podczas apelu porządkowego nasi kandydaci prezentowali się przed uczniami, a już dziś wszyscy uczniowie stanęli przed trudnym niewątpliwie wyborem. Cały dzień w szkole liczyło się tylko jedno: KLAUDIA CZY PIOTREK??

Naszymi kandydatami byli: Klaudia Solecka, uczennica klasy IV c, oraz Piotr Bicki z klasy VI a.

Zdania uczniów były podzielone – niemalże po równo dla obu kandydatów. Dlatego też takie wielkie emocje towarzyszyły naszym wyborom.

Do urny ruszyli zarówno uczniowie klas młodszych, jak i starszaki. W tym roku hol na I piętrze zamienił się u nas w lokal wyborczy. Specjalne parawany, za którymi uczniowie stawiali decydujący krzyżyk przy wybranym kandydacie, Komisja Wyborcza, listy wyborców – wszystko to sprawiło, że uczniowie poczuli powagę sytuacji.

Głosowanie, liczenie głosów i w końcu WYNIK głosowania: stosunkiem głosów 207:178 to KLAUDIA SOLECKA wygrała wybory i jest naszą nową Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego! Gratulujemy Klaudii ogromnego sukcesu, ale również i Piotrkowi należą się gratulacje, gdyż walka była równa i zyskał sobie ogromne grono wyborców w naszej szkole. Będzie teraz sprawował funkcję Zastępcy Przewodniczącej.

Mamy nadzieję, że nowy Samorząd będzie od tej chwili sprawnie pracował na rzecz naszej szkoły i jej uczniów. Życzymy powodzenia!!!

Zdjęcia z dnia wyborów na naszym szkolnym facebooku – zapraszamy!!!

Justyna Wickiel


zdj. J.Wickiel, E.Wojtusik

1-10 of 14