WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

opublikowane: 28 wrz 2013, 09:38 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 9 paź 2013, 07:36 ]
Nadszedł długo wyczekiwany przez uczniów naszej szkoły dzień – 25 września – WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. Jeszcze niedawno podczas apelu porządkowego nasi kandydaci prezentowali się przed uczniami, a już dziś wszyscy uczniowie stanęli przed trudnym niewątpliwie wyborem. Cały dzień w szkole liczyło się tylko jedno: KLAUDIA CZY PIOTREK??

Naszymi kandydatami byli: Klaudia Solecka, uczennica klasy IV c, oraz Piotr Bicki z klasy VI a.

Zdania uczniów były podzielone – niemalże po równo dla obu kandydatów. Dlatego też takie wielkie emocje towarzyszyły naszym wyborom.

Do urny ruszyli zarówno uczniowie klas młodszych, jak i starszaki. W tym roku hol na I piętrze zamienił się u nas w lokal wyborczy. Specjalne parawany, za którymi uczniowie stawiali decydujący krzyżyk przy wybranym kandydacie, Komisja Wyborcza, listy wyborców – wszystko to sprawiło, że uczniowie poczuli powagę sytuacji.

Głosowanie, liczenie głosów i w końcu WYNIK głosowania: stosunkiem głosów 207:178 to KLAUDIA SOLECKA wygrała wybory i jest naszą nową Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego! Gratulujemy Klaudii ogromnego sukcesu, ale również i Piotrkowi należą się gratulacje, gdyż walka była równa i zyskał sobie ogromne grono wyborców w naszej szkole. Będzie teraz sprawował funkcję Zastępcy Przewodniczącej.

Mamy nadzieję, że nowy Samorząd będzie od tej chwili sprawnie pracował na rzecz naszej szkoły i jej uczniów. Życzymy powodzenia!!!

Zdjęcia z dnia wyborów na naszym szkolnym facebooku – zapraszamy!!!

Justyna Wickiel

zdj. J.Wickiel, E.Wojtusik