Sprawdzian szóstokasisty- jest powszechny i obowiązkowy - przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły, uczeń, który nie przystąpią do sprawdzianu, powtarza szóstą klasę,
- do sprawdzianu nie przystępują uczniowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
- istnieje również możliwość zwolnienia ucznia z obowiązku przystąpienia do sprawdzianu
- ma formę pisemną,
- przeprowadzany jest w kwietniu,
Zmiany od 2015 roku- Sprawdzian odbywa się w dwóch częściach. Część pierwsza trwa 80 minut i obejmuje zadania z języka polskiego oraz matematyki, natomiast część druga trwa 45 minut i dotyczy zadań z języka obcego nowożytnego. Poszczególne części sprawdzianu rozdzielone są przerwą.
- Sprawdzian obejmuje wiadomości i umiejętności z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Zadania z języka polskiego i matematyki mogą być oparte na praktycznych zagadnieniach z historii lub przyrody.
- Wymagania opisane w podstawie programowej kształcenia ogólnego z I i II etapu edukacyjnego (klasy I - VI).
- W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń dostanie zaświadczenie o szczegółowych wynikach sprawdzianu. Na zaświadczeniu podane będą – wyrażone w procentach – cztery wyniki:
- wynik ogólny z części pierwszej,
- wynik z języka polskiego,
- wynik z matematyki,
- wynik z części drugiej (z języka obcego nowożytnego).
więcej na stronach WSiP: Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie przedstawiła wykłady dotyczące zmian w Sprawdzianie od roku szkolnego 2014/2015 - prezentację Jerzego Matwijko pt. "Sprawdzian od roku szkolnego 2014/2015 Część 1 - ogólna" Cześć 2 - o języku polskim Część 3 - o matematyce Część 4 - o języku obcym
Zadania
|
|