Sukcesy 2010/11


Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2011

opublikowane: 8 paź 2011, 09:04 przez SP 4 Lubań

W międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny” biorą udział uczniowie od klasy trzeciej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Uczniowie klas I i II mogą rywalizować w przygotowywanym dla nich „Kangurku”. Konkurs jest rozgrywany jest w pięciu kategoriach: Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student.

Uczniowie naszej szkoły od lat chętnie uczestniczą w tym konkursie. W tym roku zawody odbyły się 17 marca, wystartowało w nich 35 uczniów klas III – VI. Najlepszy okazał się Konrad Pelak z klasy V a, który zajął 127 miejsce na 2035 piątoklasistów startujących w konkursie województwie dolnośląskim i zdobył wyróżnienie. Na pochwałę zasługują również Michał Połomski z klasy V, Agata Suwalska z klasy III, Eryk Tropiejko z klasy IV i Michał Januszewski z klasy VI.

Gratulujemy wyników wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału Kangurze w marcu 2012 roku.

Wiktoria Kowalska została laureatką konkursu origami

opublikowane: 8 paź 2011, 08:57 przez SP 4 Lubań

W tym roku już po raz drugi odbył się Konkurs Matematycznego Origami „Żuraw".  Jego uczestnikami mogą być uczniowie wszystkich typów szkół, studenci, nauczyciele i rodzice. Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni geometrycznej i wiedzy z geometrii przestrzennej, sprawności manualnej i koncentracji oraz kształtowanie zamiłowania do sztuki origami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. W tym roku do konkursu przystąpiło 57 uczniów szkół podstawowych, a do finału zakwalifikowało się 25, w tym dwie uczennice naszej szkoły Wiktoria Kowalska i Paulina Juncewicz.

W czasie finału odbywającego się 10 kwietnia w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego uczestnicy rozwiązywali zadania - wykonywali modele na postawie diagramu, rysowali diagramy zadanych modułów i odpowiadali na pytania matematyczne dotyczące modeli. Wiktoria, która była finalistką konkursu już po raz drugi, w tym roku zdobyła IV miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

  

Ze Smolnika z sukcesem!!!

opublikowane: 8 paź 2011, 08:53 przez SP 4 Lubań

W czwartek 7 kwietnia 2011r. w Szkole Podstawowej w Smolniku odbyła się 5 edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego.  Najlepsi recytatorzy wszystkich szkół w powiecie lubańskim prezentowali swoje umiejętności - istne święto poezji - uczta dla ducha. Ile radości sprawili słuchaczom pięknie deklamując, bezbłędnie każde trudne słówko...

Reprezentant naszej szkoły Michał Karnaś z kl. 4c zajął zaszczytne 3 miejsce wśród 18 uczestników konkursu.  Brawo!  Brawo!  Cieszmy się razem z tobą Michale!  To ogromne wyróżnienie dla czwartoklasisty - mówi jego opiekunka p. Beata Baczyńska-Smyczek , gdyż każdy recytujący na poziomie powiatowym wnosi do konkursu swoją niepowtarzalną wrażliwość i iskierkę pięknego słowa ,  a zostać wśród innych  „zauważonym"  -  to wielka  dla nas radość!

KOLEJNY SUKCES...

opublikowane: 8 paź 2011, 08:52 przez SP 4 Lubań

24 marca odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Recytatorski klas I - III. Wzięło w nim udział 21. uczniów, najlepszych recytatorów szkół powiatu lubańskiego.

 Mamy zaszczyt ogłosić, że laureatką tego konkursu, a zarazem najlepszą recytatorką powiatu została uczennica naszej szkoły JULIA IWIŃSKA  z klasy IIIb.

GRATULUJEMY!!!

Konkurs recytatorski

opublikowane: 8 paź 2011, 08:51 przez SP 4 Lubań

Dnia 04.03.2011r. w „odświętnie ubranym gabinecie nr 14" odbyły się szkolne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Wokół muzyki" dla uczniów klas IV, V, i VI. Siedemnaście osób zmagało się o tytuł najlepszego recytatora naszej szkoły, jak podkreśliły nasze polonistki panie: Dorota Brzezowska, Monika Boniarczyk i Beata Baczyńska-Smyczek poziom tegorocznego konkursu był zaskakująco wysoki. Miłym akcentem tego dnia były rozbrzmiewające w sali dźwięki muzyki, okolicznościowa gazetka oraz scenografia.  Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż każdy recytator starał się poruszyć serca słuchaczy...

 Ostatecznie  RECYTATOREM ROKU został MICHAŁ KARNAŚ  z kl. IVc recytujący wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Preludium Chopina", który w wyobraźni przeniósł nas z Lubania wprost do  Warszawy pod pomnik Chopina..., a nawet usłyszeliśmy muzykę....

 Oto  szczegółowe wyniki konkursu :

 1 miejsce - Michał Karnaś kl. 4c

2 miejsce - Filip Nuzban 4c , Karolina Sobotko 6c

3 miejsce - Kamil Werner 5c , Paulina Juncewicz 5a

Wyróżnienia: Magdalena Garula 6b Magdalena Hutnik 4c

 Brawo, brawo!!! życzymy powodzenia 7 kwietnia w Smolniku, podczas Konkursu Powiatowego!

VII finał edycji Lubańskiej Szkolnej Ligii Zdolnych

opublikowane: 8 paź 2011, 08:50 przez SP 4 Lubań

Dnia 09.03.2011r., w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubaniu, odbył się VII finał  edycji Lubańskiej Szkolnej Ligii Zdolnych - część polonistyczna. W spotkaniu wzięli udział najlepsi uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych  z całego Lubania. Łącznie  naszą szkołę reprezentowało sześć osób. Prezentowali swoje umiejętności odpowiadając na dość trudne pytania. Uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą jak i spostrzegawczością, bowiem pytania były dość podchwytliwe i wymagały skupienia. Każdy z uczestników nie mógł doczekać się ogłoszenia wyników. Wszystkim zależało na wygranej, ale wiedzieli, że musi wygrać najlepszy. Nauczyciele nagrodzili wszystkich pozytywnymi słowami uznania. Wyniki ogłoszone zostały parę dni po napisaniu sprawdzianu konkursowego. Powody do radości były podwójne !!!!!

Nasze czwartoklasistki pięknie się zaprezentowały!!! Znalazły się w ścisłej czołówce!!!

Laureatką I miejsca została Nikola Sierczyńska z klasy IV a,

zaszczytne II miejsce zajęła Patrycja Bernat z klasy IVb

 

WSZYSTKIM  FINALISTOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!

"WIEŻA BABEL"

opublikowane: 8 paź 2011, 08:48 przez SP 4 Lubań

Dnia 5 lutego 2011 nasi uczniowie Wiktoria Lewicka, Anna Świerk i Emilian Zawada

brali udział w etapie ogólnopolskim konkursu „Wieża Babel".

"Wieża Babel" to konkurs z lingwistyki matematycznej dla szkół podstawowych organizowany  przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Nazwa konkursu nawiązuje do biblijnej opowieści o wieży Babel (Księga Rodzaju 11, 1-9). Dawniej wszyscy ludzie mówili jednym językiem. Pewnego razu zdecydowali, że zbudują wieżę, która sięgałaby do nieba. Wtedy Bóg postanowił ukarać ich pychę. "Pomieszał ich języki, aby jeden nie mógł zrozumieć drugiego" i budowa nigdy nie została ukończona, a ludzie rozproszyli się po całej Ziemi i do dziś mówią różnymi językami. Dzięki temu mogła powstać nauka zwana lingwistyką, czyli językoznawstwem.

Etap szkolny tego konkursu odbył się 10 grudnia 2010 i brało w nim udział 12  uczniów. Tylko trójka uczestników zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który odbył się na Uniwersytecie Wrocławskim. W etapie ogólnopolskim brało udział aż 560 uczestników.  Najlepszy wynik spośród naszych uczniów zdobyła Wiktoria Lewicka, która na 54 punktów możliwych do zdobycia zdobyła 44 punkty.

Wszystkim naszym finalistom serdecznie gratulujemy!

Sztafety Pływackie

opublikowane: 8 paź 2011, 08:47 przez SP 4 Lubań

Sztafety Pływackie Dziewcząt i Chłopców

szkół podstawowych

Finał Miejski - Lubań, Pływalnia MOSIR 20.01.2011 r.

 W ramach Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2010/2011 w dniu 20 stycznia br. na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu odbyły się miejskie zawody w sztafetach pływackich. W zawodach startowały zespoły ze szkół nr 2 i 4, dziewcząt i chłopców, rocznik 1998 i młodsi. Zespół składał się z 8 zawodników po dwie osoby z klas III, IV, V, VI w odpowiednich rocznikach.

 Wyniki dziewcząt

Sztafety pływackie 8 x 25m

 I miejsce

Szkoła Podstawowa Nr 4 z czasem 3.02,84

W składzie: Iwińska Julia, Podolak Maryla, Rudek Wiktoria, Troczyńska Ala, Węgrzyn Dominika, Wieczorek Dorota, Kin Aleksander, Dziura Klaudia

 Wyniki chłopców

Sztafety pływackie 8 x 25m

 I miejsce

Szkoła Podstawowa Nr 4 z czasem 2.22,21

W składzie: Cepuchowicz Jakub, Łuczko Patryk, Karolkiewicz Jordan, Połomski Michał, Andrzejewski Kamil, Waśniewski Kacper, Serwis Wojtek.

NASI NAJLEPSI UCZNIOWIE W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

opublikowane: 8 paź 2011, 08:45 przez SP 4 Lubań

KLASA 1 a

1.      Białkowska Anna                       7.  Mazur Gracjan

2.      Furmaniak Natalia                     8.  Sieliłło Damian

3.      Furmaniak Paulina                    9.  Stępień Maciej

4.      Kogiel Izabela                         10.Szmajdzińska Nikola

5.      Kołodzińska Kornelia               11. Wąsowicz Wiktoria

6.      Kulińska Alicja                         12. Wszoła Ida

 KLASA 1 a

1.     Łapińska Aleksandra

2.     Mścisz Nikola

3.     Posmyk Kornelia

4.     Piaśnik Berenika

5.     Stachurska Victoria

6.     Szpak Alicja

 KLASA 1 c

1.   Czerwonka Miłosz                          7. Ren Martyna

2.   Janik Oliwia                                     8. Rudion Jakub

3.   Jarosz Mateusz                               9. Solecka Klaudia

4.   Kaleta Aleksandra                        10. Strzelecki Patryk

5.   Kliszcz Emilia                                 11. Teodorowski Gabriel

6.   Kotlarek Nikola

KLASA 2a

1.   Cepuchowicz Jakub                   7. Piotrowicz Maja

2.   Halczuk Martyna                       8. Szłabowicz Marcelina

3.   Kabata Karolina                         9. Śmirski Jakub

4.   Mazur Martyna

5.   Michalska Joanna

6.   Nnoli  Jakub

 

KLASA 2b

1.   Dereczenik Miriam                   7. Łępa Wiktoria

2.   Djabri Inez                                  8. Pipior Paulina

3.   Hryniewiecka Julia                    9. Piskorski Patryk

4.   Kaszuba Nikola                         10. Rękowski Maciej

5.   Kozak Anna                               11. Stabryn Jakub

6.   Lewkowski Konrad                  12. Szymańska Daria

 KLASA 2c

1.   Demjanowicz Natalia               9.Maras  Bartosz

2.   Dominików Dorota

3.   Kazan Julia

4.   Krymowska Nikola

5.   Kurczewska Sara

6.   Reliszka Mateusz

7.   Szkudlarek Anna

8.   Wrześniewski Karol

 KLASA 3a

1.   Andruchów Żaneta

2.   Dzikowska Aleksandra

3.   Lesiewicz Radosław

4.   Pawłowicz Klaudia

5.   Skrobek Marika

6.   Sowa Klaudia

 KLASA 3b

1.   Boczej Oliwia

2.   Bobak Aleksandra

3.   Iwińska Julia

4.   Nnoli Michał

5.   Przekop Radosław

KLASA 3c

1.   Hanka Adam                              9. Skrobek Wiktoria

2.   Holumi Hanna                          10. Suwalska Agata

3.   Jaskot Jakub                             11. Tołwiński Filip

4.   Kaleta Aleksander

5.   Koniecko Anna

6.   Lejko Klaudiusz

7.   Podczasik Samuel

8.   Siwak Sajmon

 

ŚREDNIA OCEN POWYŻEJ 4,75 ORAZ BARDZO DOBRE LUB WZOROWE ZACHOWANIE

w klasach IV-VI

 

KLASA IV A

Aleksandra Kiosewska

Laura Kulczycka

Kornelia Mazur

Nikola Sierczyńska

Kornelia Wyrzykowska

 

KLASA IV B

Patrycja Bernat

Gabriela Kopciuch

Michał Masełko

Anna Mazur

 

KLASA IV C

Marika Bokszyc

Jakub Fortuna

Magdalena Hutnik

Michał Karnaś

Kinga Kotlarek

Łukasz Kurant

Gabriela Lubas

Kornelia Minkiewicz

Jakub Misztal

Filip Nuzban

Wiktoria Rudek

Aleksander Szczudrawa

Jakub Wiśniewski

KLASA VA

Kamil Andrzejewski

Magdalena Czech

Paulina Juncewicz

Łukasz Klatka

Radosław Komsa

Wiktoria Kowalska

Konrad Pelak

Małgorzata Połomska

Michał Połomski

Kacper Ruściński

Dominika Węgrzyn

Seweryn Woźniak

Emilian Zawada

 

KLASA VB

Aleksandra Lesiewicz

Patryk Lewkowski

Sara Szalewska

Mateusz Usyk

 

KLASA V C

Marcin Gamalczyk

Julia Janeczek

Jakub Reliszka

Dominik Szpila

KLASA VI A

Natalia Gęślak

Wiktoria Lewicka

Wojciech Serewis

 

KLASA VI B

Klaudia Dziura

Magdalena Garula

Marcelina Kadłubowska

Angelika Mandżejewska

Agata Świderek

Wiktoria Urjasz

Magdalena Żmijska

 

KLASA VI C

Krystian Kania

Aleksandra Kin

Karolina Sobotko

Leon Suszyński

Anna Świerk

SUKCESY SPORTOWE

opublikowane: 8 paź 2011, 08:43 przez SP 4 Lubań

18 listopada 2010 r szkolna  drużyna dziewczyn i chłopców wzięła udział w miejskich zawodach piłki koszykowej. Zarówno w kategorii dziewczyn jak i chłopców uczestniczyły po 4 drużyny szkół Lubańskich. Drużyna naszych koszykarek zajęła 3 miejsce, a drużyna koszykarzy 2 miejsce.

Gratulacje!

  2 grudnia 2010r odbyły się zawody piłki nożnej dziewcząt na szczeblu miejskim. Reprezentantki naszej szkoły zajęły I miejsce pokonując inne rywalki.

Brawo dziewczyny!

 9 grudnia 2010 r chłopcy reprezentowali naszą szkołę na miejskich zawodach piłki nożnej. Nasi piłkarze zajęli 2 miejsce.

Gratulacje!

1-10 of 15