Sukcesy 2010/11‎ > ‎

Wiktoria Kowalska została laureatką konkursu origami

opublikowane: 8 paź 2011, 08:57 przez SP 4 Lubań

W tym roku już po raz drugi odbył się Konkurs Matematycznego Origami „Żuraw".  Jego uczestnikami mogą być uczniowie wszystkich typów szkół, studenci, nauczyciele i rodzice. Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni geometrycznej i wiedzy z geometrii przestrzennej, sprawności manualnej i koncentracji oraz kształtowanie zamiłowania do sztuki origami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. W tym roku do konkursu przystąpiło 57 uczniów szkół podstawowych, a do finału zakwalifikowało się 25, w tym dwie uczennice naszej szkoły Wiktoria Kowalska i Paulina Juncewicz.

W czasie finału odbywającego się 10 kwietnia w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego uczestnicy rozwiązywali zadania - wykonywali modele na postawie diagramu, rysowali diagramy zadanych modułów i odpowiadali na pytania matematyczne dotyczące modeli. Wiktoria, która była finalistką konkursu już po raz drugi, w tym roku zdobyła IV miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!