Sukcesy 2010/11‎ > ‎

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2011

opublikowane: 8 paź 2011, 09:04 przez SP 4 Lubań
W międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny” biorą udział uczniowie od klasy trzeciej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Uczniowie klas I i II mogą rywalizować w przygotowywanym dla nich „Kangurku”. Konkurs jest rozgrywany jest w pięciu kategoriach: Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student.

Uczniowie naszej szkoły od lat chętnie uczestniczą w tym konkursie. W tym roku zawody odbyły się 17 marca, wystartowało w nich 35 uczniów klas III – VI. Najlepszy okazał się Konrad Pelak z klasy V a, który zajął 127 miejsce na 2035 piątoklasistów startujących w konkursie województwie dolnośląskim i zdobył wyróżnienie. Na pochwałę zasługują również Michał Połomski z klasy V, Agata Suwalska z klasy III, Eryk Tropiejko z klasy IV i Michał Januszewski z klasy VI.

Gratulujemy wyników wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału Kangurze w marcu 2012 roku.