Świetlica

W roku szkolnym 2010/2011 do świetlicy zostało zapisanych 135 uczniów z klas I-III oraz kilkoro dzieci dojeżdżających z klasy IV i V, dzieci zostały podzielone wiekowo i utworzono cztery grupy.

Świetlica obejmuje także opieką  dzieci nie uczęszczające na lekcje religii.

Na początku roku szkolnego wspólnie z uczniami został opracowany kontrakt świetlicowy oraz przypomniane zasady regulaminu.

Świetliczanie biorą udział w zajęciach wynikających z planu pracy świetlicy tj. zajęciach muzycznych, plastyczno-technicznych, ruchowych, umysłowych oraz grach i zabawach na powietrzu.

Podczas całego roku szkolnego jest prowadzony konkurs na kulturalne zachowanie , a osoby wyróżnione w podsumowaniu semestralnym otrzymują nagrody.

 

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami w naszej szkolnej świetlicy:)

Wiersze dla mamy

opublikowane: 20 paź 2011, 10:55 przez SP 4 Lubań

Dnia 26.05.2011r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wiersze dla mamy". W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 1-2  reprezentując poszczególne grupy świetlicowe. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż każdy recytator starał się poruszyć serca słuchaczy przepięknymi wierszami.

Ku miłemu zaskoczeniu najładniej wyrecytowała wiersz uczennica klasy 1.

 

Laureaci konkursu:

 

Miejsce I - Berenika Piaśnik kl. Ib

Miejsce II - Martyna Mazur kl. IIa

Miejsce III - Paulina Furmaniak kl.Ia


Quilling - zakręcony świat

opublikowane: 20 paź 2011, 10:53 przez SP 4 Lubań

Podczas zajęć świetlicowych poznajemy różne techniki papieroplastyki, ostatnio była to technika Quilling, czyli tworzenia ozdób przy użyciu wąskich pasków kolorowego papieru, które zawija się i formuje nadając zamierzone kształty. Najładniejsze prace uczniów można podziwiać w galerii świetlicy, która znajduje się na parterze w korytarzu naszej szkoły. Zapraszamy !!!

Wielkanoc tuż, tuż...

opublikowane: 20 paź 2011, 10:51 przez SP 4 Lubań

Dzieci w świetlicy również przygotowują się do Świąt Wielkanocnych, m.in. podczas zajęć plastyczno-technicznych wykonując kolorowe zajączki, jajeczka i inne dekoracje. Dzięki temu z pewnością da się odczuć klimat zbliżających się świąt, o czym mogą świadczyć nasze uśmiechy:)


Spotkanie z policjantem

opublikowane: 20 paź 2011, 10:49 przez SP 4 Lubań

W dniu 15 marca świetlicę odwiedziła pani policjant z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Podczas spotkania zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachowania się w różnych niebezpiecznych sytuacjach.Ferie w świetlicy

opublikowane: 20 paź 2011, 10:47 przez SP 4 Lubań

Przez dwa tygodnie ferii dzieci w świetlicy nie mogły narzekać na brak zajęć. Odbywały się tu każdego dnia ciekawe zajęcia:
Zajęcia plastyczno-techniczne - poznawanie nowych technik plastycznych.
Gry edukacyjne w pracowni komputerowej, mające na celu m.in. ćwiczenia logicznego myślenia, edukację regionalną, itp.
Seanse filmowe
Zabawy integracyjne przy muzyce
Zabawy ruchowe na boisku szkolnym

Dzieciaki chętnie brały udział w każdych zajęciach. Dużą popularnością cieszyły się również zabawy i rozgrywki sportowe w sali gimnastycznej.

Szopka Bożonarodzeniowa

opublikowane: 20 paź 2011, 10:44 przez SP 4 Lubań

21.12.2010r. dzieci ze świetlicy brały udział w konkursie szkolnym, a następnie powiatowym na najładniejszą szopkę Bożonarodzeniową.

Zajęliśmy III miejsce:)

Mikołajki

opublikowane: 20 paź 2011, 10:42 przez SP 4 Lubań

Ponieważ nasi świetliczaninie w tym roku byli dość grzeczni, chętni do zabawy i udziału w różnych konkursach plastycznych, zostali nagrodzeni paczkami od Mikołaja. Paczuszki - niespodzianki zawierały słodkie czekoladki a także puzzle lub mini gry edukacyjne. W ramach podziękowań dzieci chętnie śpiewały piosenki dla Mikołaja.

Dzieci, które nie miały okazji być razem z nami zapraszamy do nauki piosenki,

by być gotowym już za rok:)

 

1. Puk, puk, Pu do drzwi stuka ktoś,

Kling, kling, kling radośnie dzwoni gość.

Otwieram drzwi, to jesteś ty, czekałem tyle dni.

Więc usiądź tu i ogrzej się a ja zaśpiewam ci.

Ref. Mój kochany Mikołaju cały rok czekałem.

Byłem bardzo, bardzo grzeczny, bardzo się starałem. (bis )

2. Cha, cha, cha, twój śmiech miło brzmi,

Hi, hi, hi radośniej dzisiaj mi.

Otwierasz wór, prezentów sznur,

Przyniosłeś wiele mi.

Ja cieszę się, tak miło jest,

Zaśpiewam znowu ci.

Andrzejki

opublikowane: 20 paź 2011, 10:41 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 20 paź 2011, 10:42 ]


„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze."

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem odbył się w naszej świetlicy dnia 24.11.2010r. Mimo zimna  i mrozu na dworze  gorące rytmy zachęcały wszystkich do tańca.

W przerwach uczestnicy mogli brać udział w różnych konkursach, takich jak: taniec z balonami , taniec na gazecie, podaj prezent. Zwycięzcy konkursów otrzymywali drobne nagrody w postaci słodyczy. Nie zabrakło oczywiście  miejsca najchętniej odwiedzanego,  gdzie przepowiadano przyszłość tą dalszą i bliższą, czyli Kącika Wróżb.
  
Halloween w świetlicy

opublikowane: 20 paź 2011, 10:33 przez SP 4 Lubań

29 października, w świetlicy naszej szkoły, uczniowie klas IIa, IIIb i IIIc wspólnie bawili się na zabawie zorganizowanej z okazji Halloween. Dzieci brały udział w różnych konkursach oraz słodkim poczęstunku. Zabawie towarzyszyły wyjątkowo „mroczne" przebrania (upiorów, duchów, czarownic). Wszyscy bawili się rewelacyjnie.

Ślubowanie

opublikowane: 20 paź 2011, 10:28 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 20 paź 2011, 10:32 ]

Dnia  08.10.2010  uczniowie z klas pierwszych mieli swój szczególny dzień - w świetlicy szkolnej odbyło się  uroczyste Pasowanie na Świetliczanina. Dzieci złożyły ślubowanie, a następnie brały udział  w konkursach i zabawach. Podczas wykonywania rozmaitych zadań świetliczanie musieli wykazać się niebywałą sprawnością ciała i ducha. Na koniec  dzieci otrzymały upominki wykonane przez starszych uczniów.

1-10 of 10