Wizyta w kole łowieckim „ Słonka”

opublikowane: 11 cze 2012, 08:36 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 18 cze 2012, 12:44 ]
        Dnia 4 czerwca 2012 roku uczniowie klasy Va i Vc wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Elwirą Wojtusik oraz Beatą Baczyńską- Smyczek  trafili do lasu  , którym opiekują się myśliwi z   koła łowieckiego „Słonka” w Radogoszczy.

Gospodarzem  tego wyjątkowego spotkania był człowiek z pasją - tato naszej szkolnej  koleżanki pan Grzegorz Hybiński. Pod czujnym okiem wielu myśliwych oraz wykwalifikowanego leśnika spędziliśmy   kilka  godzin , były to zajęcia w terenie. Zdobyliśmy wiedzę m.in. na temat upraw leśnych oraz opieki nad zwierzętami zamieszkującymi okoliczne pola i lasy, potrafimy je wyróżniać J. Wszystkich chłopców szczególnie zaciekawił temat bomb, które tkwiły na terenach leśnych   od czasów II wojny światowej aż do XXI wieku, na szczęście  zostały  zdetonowane.

Dzięki spotkaniu z myśliwymi  poznaliśmy ich długotrwałe  tradycje i zwyczaje. Podobało nam się myśliwskie powitanie „Darz bór”, wiemy już, że w słowach tych myśliwi proszą swój las o dobre dary…  Przyswoiliśmy wiele cennych  informacji  na temat  zwierząt , rozpoznawaliśmy ich tropy.

Spotkanie zakończyła miła biesiada przy ognisku.

Bardzo nam  się podobało,  panowie  myśliwi  są niezwykle gościnni,  więc ładnie się pożegnaliśmy i podziękowaliśmy. Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy, może wspólnie zasadzimy młody  las…?

Aleksander Szczudrawa kl. Vc