Spotkanie z podróżnikiem i pasjonatem świata panem Andrzejem Kulbidą…

opublikowane: 15 cze 2014, 08:34 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 16 cze 2014, 10:17 ]
10 czerwca progi naszej szkoły odwiedził niezwykły człowiek – pan Andrzej Kulbida. Jest on człowiekiem o dużej wiedzy o świcie, gdyż często podróżuje i obcuje z wieloma kulturami. Pan Andrzej jest również autorem książki pt. „Jeruzalem kompendium błądzących”. Uczniowie z klas młodszych oraz piąto i szóstoklasiści mieli okazje uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu. Pan Andrzej zabrał nas w  podróż po zabytkach Europy, dziedzictwie kulturowym starożytnej Grecji i Rzymu oraz do Ameryki przed i po Kolumbie.

Dzięki wszystkim tematom nasza wiedza została usystematyzowana i poszerzona. Dla nas niezwykle ciekawe były zdjęcia z miejsc, które są bardzo odległe i ukazują rdzenną kulturę Indian. Z pewnością w przyszłości będziemy chcieli je odwiedzić.